Булінг (цькування), тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого, тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.
Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.
Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене малолітніми або неповнолітніми особами віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.
Діяння, передбачене частиною другою цієї статті, вчинене малолітньою або неповнолітньою особою віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.
Штрафи, які передбачено за знущання
Моральне чи фізичне насильство, агресія – 340-850 грн.
Дії з особливою жорстокістю, повторне порушення – 850-1700 грн.
Приховування вчителем факту цькування – 1700-3400 грн, або виправні роботи строком до одного місяця з відрахуванням до 20 % заробітку.
Якщо правопорушення вчинили неповнолітні до 16 років, штраф сплачуватимуть батьки.
Процедура
подання учасниками освітнього процесу заяви
про випадки булінгу (цькування)
в Балаховицькому НВК "ЗОШ І-ІІ ступенів - ДНЗ"
Зразок заяви
Директору Балаховицького НВК "ЗОШ І-ІІ ступенів -ДНЗ" Юську М.С.. (прізвище, ім’я, заявника) (соціальний статус заявника) Контактний телефон:________________________ |
Заява
Прошу провести розслідування за фактами випадків булінгу (цькування)
____________________________.
(прізвище, ім’я постраждалого)
Далі в заяві необхідно вказати особу або осіб, які вчинили цькування та описати діяння, які полягають у психологічному, фізичному чи іншому насильстві над особою і носять системний характер.
_________________ _______________
(дата) (підпис)
Термін розгляду заяви до 30 днів.
Процедура розгляду заяви:
1. У день подання заяви видається наказ по закладу освіти про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб.
2. Для прийняття рішення за результатами розслідування директор наказом створює комісію з розгляду випадків булінгу та скликає її на засідання. До складу комісії можуть входити педагоги, соціальний педагог та практичний психолог, батьки здобувачів освіти причетних до булінгу та цькування та інші особи.
3. Заява розглядається згідно Закону України «Про звернення громадян» (із змінами). Термін розгляду до 30 днів.
4. Якщо комісія визнала, що мало місце цькування, а не одноразовий конфлікт чи сварка, то директор обов’язково робить повідомлення до уповноваженого підрозділу органів національної поліції (ювенальна превенція) та Служби у справах дітей (якщо булінг стосується неповнолітніх).
5. Якщо Комісія не кваліфікує випадок як булінг (цькування), а постраждалий не згоден з цим, то він може одразу звернутись до органів Національної поліції України із заявою.
6. Рішення Комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів усіх членів Комісії.
7. Кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), за наявності — спостерігачі зобов’язані виконувати рішення та рекомендації комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі